הגליל העליון- מכאן הכל נראה קטן...

יסודי-  

 

חקלאות עתיקה, בוסתנים לרוב ומים בשפע-  במקום שבו חגר הטבע את כל כוחותיו- הארץ כולה אומרת שירה. בגליל העליון ישנם כמה וכמה אתרים הנענים לאתגר הזה, ונותנים למטייל בהם את כל החבילה- מים, ירוק, ריחות משכרים וטעמים מן הטבע.

 

היכן? 

שמורת נחל עמוד, נחל גוש חלב, נחל כזיב תחתון, נחל דישון, מפלי פרוד.

 

נפגשים עם שורשים  הגליל העליון עשיר בשרידים יהודיים מרשימים מימים עברו. בין העמודים המעוטרים והכתובות העתיקות נפגוש פרקים מפוארים מתולדותינו, ונכיר כמה מהדמויות שעיצבו את דמות העם בתקופות שונות.

 

היכן? 

כפר גוש חלב, גן לאומי ברעם, חרבת שמע, ביכ"נ העתיק במרון, פקיעין, יער ביריה.

 

חורש טובות-  שמורת הר מרון היא שמורת החורש הים תיכוני הגדולה במזרח התיכון. די להביט צפונה, מעבר לגבול, כדי להבין כיצד נראה הר גלילי כשאין חוק המגן עליו מכריתה, רעיה או סלילת דרכים. סיור בשבילי ההר שבו היכן שלא תביט תראה רק ירוק...

 

היכן? 

הר מרון- שביל הפסגה, מבית ג'אן להר כפיר והר הלל, מעין אל אסד לנחל הארי, יער ברעם, נחל צבעון. נחל קדש.

 

 

תיכון-

 

הגליל: מולדת השמן והלחם-  אך לפני פחות ממאה שנה גילה אהרון אהרונסון את אם-החיטה בשדות ראש פינה. לא רחוק משם עדיין מניבים בשפע עצי הזית העתיקים בארץ. במרומי ההר, בין מרון לדישון, נפרסים כרמי-היין למלוא עין , ויש האומרים שהתאנה הגלילית היא המתוקה מכולן. טיול בארץ זבת חלב ודבש.

 

היכן? 

ממצפה חרשים לפקיעין, נחל עמוד עליון, נחל מרון, שביל הבוסתנים ביער ביריה, מנחל מורן  לעין חותם ולכפר חורפייש, נחל כזיב עליון.

 

הראש בעננים-   אולי זה הגובה, אולי קברי הצדיקים הצצים מכל פינה, ואולי זהו אויר ההרים הצלול. כאן, בין צפת למרון, בוקעים מעיינות הרוחניות ושערי הסוד. מסע בין צדיקים...

 

היכן?

צפת העתיקה- בתי הכנסת האר"י, אבוהב, ר' יוסף קארו ואלשייך. קבר ר' שמעון בר יוחאי במרון, קבר ר' יוסי הגלילי בדלתון, מערת הלל ושמאי, קבר ר' יהודה בר אילעאי, מקוה האר"י ובית הקברות בצפת.

 

הגליל והים- טיול רב יומי בגליל המערבי-  חלקו המערבי של הגליל העליון הוא היהלום שבכתר הגלילי. הרמות המשתפלות ממנו מערבה אל הים, הנחלים שופעי המים, אתרי מורשת-הקרב וההתיישבות החלוצית והמערות הקארסטיות יוצאות הדופן- כל אלו הם רק חלק מהצפוי למטייל בקרן הצפון-מערבית של המדינה. כאן הדשא עד עולם...

 

היכן?

יום א- פארק אדמית ומערת הקשת, נחל שרך-בצת ואנדרטת שיירת יחיעם.

יום ב- נחל כזיב תחתון, אנדרטת יד לי"ד וראש הנקרה.

יום ג- חוף אכזיב ועכו העתיקה, על שלל אתריה.